محمد رضا عالی پیام – هالو در بند 350 زندان ِ اوین

به بهانه ی ادامه ی بازداشت محمد رضا عالی پیام – هالو در بند 350 زندان ِ اوین…….

یک مــــرد به درد ِ دل ِ خـود میخندیـد
یک مــــرد چه خوب دردمان میفهمید
یک عــده پـــــیام ِ او نــمیفهمیـدنــد

یک «مــرد» از آزادی او مـیتـرسـیــد ✔

«ســینا»

بازجو با آزادی محمدرضاعالی پیام مخالفت می‌کند
________________________
محمدرضا عالی پیام ملقب به هالو شاعر منتقد و مردمی است که در روز ۲۸ مرداد ماه سال جاری بازداشت شد و طبق گزارش‌ها، بازجوی وزارت اطلاعات با آزادی وی مخالفت می‌کند.

او متهم به تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی است. عالی پیام پس از یک هفته بازجویی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد اما علی رغم اتمام دوران بازجویی و صدور قرار کفالت، بازجوی پرونده با آزادی وی «مخالفت» می‌کند.

یکی از نزدیکان عالی پیام در خصوص آخرین وضعیت او می‌گوید: «قرار کفالت برای ایشان صادر شده است اما بازجو با آزادی وی مخالفت می‌کند. علت بازداشت آقای عالی پیام هم شعرهایی است که می‌گفتند و شرکت در انجمن‌های ادبی و شعر است. به بازپرس ایشان که مراجعه کردم و به من گفتند که یک فیش حقوقی بالای دو میلیون تومان بیاورید تا با قرار کفالت آزاد شود، اما وقتی فیش حقوقی را بریدم، دیگر ما را نپذیرفت! یک روز می‌گویند مرخصی است، یک روز می‌گویند تعطیلات است، یک روز می‌گویند اجلاس است و دیروز هم که مراجعه کردیم گفتند شنبه مراجعه کنید. این چندمین بار است که می‌گویند بروید، دوباره مراجعه کنید اما هر بار که می‌رویم هیچ پاسخی نمی‌دهند و به همین ترتیب…»

محمدرضا عالی پیام در سال‌های اخیر به دلیل شعرهای طنز و انتقادی خود که اغلب در انجمن ادبی امیرکبیر تهران می‌خواند، طرفداران زیادی در میان مردم پیدا کرده بود. وی یکروز پیش از بازداشت خود در صفحه فیس بوکش از تعطیلی انجمن ادبی امیرکبیر خبر داده بود.

پیش از این هیلا صدیقی و علیرضا روشن نیز از شاعران منتقد حکومت بازداشت و تنها به جرم اشعار انتقادی نسبت به فضای کشور محاکمه شدند.

محمدرضا عالی پیام عضو کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران، عضو شورای مرکزی و دبیر انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران، انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی و عضو دایمی آکادمی داوری خانه سینما، عضو چند انجمن ادبی هنری تهران مدیر عامل موسسه مینا فیلم و با حفظ سمت، مدیر مسئول موسسه تبلیغاتی دایره مینا است.

محمدرضا عالی پیام پیش از بازداشت در واکنش به عملکرد رسانه‌های حکومتی در خبررسانی زلزله آذربایجان در صفحه فیس بوک خود از ملت ایران خواسته بود تا یک هفته عکس‌هایی از این واقعه دردناک را در پروفایل‌های فیس بوک خود به نمایش بگذارند.
سه شنبه 14 شهریور 1391
هرانا

این ورودی در خبر فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s